Sihirli Bilet Üzerinden Nasıl Bilet Satarım?

Sihirli Bilet Üzerinden Nasıl Bilet Satarım?

Sihirli Bilet Üzerinden Nasıl Bilet Satarım?

Keyif dolu bir aktivite yapmak istiyorsanız tercih edebileceğiniz eğlence türleri oldukça fazla çeşitten oluşur. Tiyatro, konser ya da festival gibi çeşitli aktivitelere katılarak sevdiklerinizle veya tek başınıza hoş zaman geçirebilirsiniz. Bunun için şehrinize gelen tiyatro ya da konser aktivitelerini öğrenebilmeniz önemlidir. Sihirli Bilet üzerinden pek çok etkinliğin takvimini güncel ve doğru şekilde öğrenebilirsiniz.

Etkinlik takvimini öğrenmenizin ardından size uygun etkinlik için bilet alma işlemini gerçekleştirmeniz gerekir. Çok rahat bir şekilde istediğiniz etkinlik biletini alabileceğiniz gibi satışını da gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda bilet satışı yapmanızın da pek çok avantajı bulunuyor. Sizin için “online bilet satışı nasıl yapılabilir?” ve bilet alma işlemlerinin detaylarını derledik.

Etkinlik Biletleri Nasıl Alınır?

Dilediğiniz etkinliğe girişinizi sorunsuz bir şekilde yapabilmeniz için biletini daha önceden satın almış olmanız gerekir. Bilet almanız etkinlik alanının güvenliği için önemlidir. Güvenlik kuralları gereği biletsiz giriş yapmanız mümkün değildir. Online olarak dilediğiniz etkinliğe kolay bir şekilde katılabilirsiniz. Ancak online alışveriş yaparken dikkate almanız gereken birkaç husus bulunur. Bunlardan ilki, kredi kartı bilgilerinizi kaydetmemektir. Güvenli ödeme seçeneği ile online bilet alma işlemini yapabilirsiniz.

Güvenli siteler üzerinden biletinizi satın alarak etkinliğe gönül rahatlığı ile katılabilirsiniz. Güvenli olmayan siteler üzerinden aldığınız biletler sahte olabilir ve size etkinlik girişinde sorun çıkarabilir. Bunun için sitenin adres çubuğunda yer alan “Güvenli“ yazısını kontrol etmeniz gerekir. Sitede çok sayıda ve alakasız reklam bulunuyorsa bu siteye de güvenmemeniz gerekir. Sihirli Bilet’te bu tarz güvenlik problemleri ile karşılaşma ihtimaliniz bulunmaz. Güvenli olarak gönül rahatlığıyla dilediğiniz etkinlik için birkaç adımda biletinizi alabilirsiniz. “Etkinlikler için bilet nasıl alınır?” sorusunun cevabı şu şekilde açıklanabilir:

●      Şehrinize gelen etkinlik için yapmanız gereken ilk şey Sihirli Bilet’e üye olmaktır.

●      Üye olmanızın ardından siteye girişinizi yapmalı ve hangi şehir için etkinliğe katılmak istiyorsanız, filtreleme alanından bu kısma gelmelisiniz. Etkinliğin türünü de seçtikten sonra en yakın tarihten en uzak tarihe kadar önünüzde listelenen etkinlikleri görüntüleyebilirsiniz.

●      İstediğiniz etkinliği seçtikten sonra sayfada ilerleyerek etkinlik hakkında tüm detayları görüntüleyebilirsiniz. Bu detaylar etkinliğin yeri, saati ya da gerekli katılım kuralları olarak listelenir. Tüm bu detayları inceledikten sonra alışveriş işleminizi gerçekleştirmenizi tavsiye ederiz.

●      Sayfada tekrar ilerledikten sonra satın almadan önce oturma planını inceleyerek size uygun olan koltuğu seçebilirsiniz. Sonrasında bilgilerinizi girerek ödeme işlemini tamamlamalı ve biletinizi etkinlik günü ve saatine kadar tutmalısınız.

Satın aldığınız bütün etkinlik biletleri hesabınızda görüntülenebilir. Satın alma işleminin gerçekleşebilmesi için üyeliğinizin tamamlanmış olması önemlidir. Siteye üye olmak için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez. Aynı zamanda bazı durumlarda konser bileti fiyatları için indirim ya da avantaj kazanabilirsiniz. Örneğin; bilet sattığınızda veya site üzerinden devamlı olarak etkinlik bileti satın aldığınızda, gerçekleşecek olan diğer etkinlikler için de indirimli ya da avantajlı biletleri elde etme şansı kazanabilirsiniz. Aldığınız her bilet, bir başka etkinlik için size şans kazandırabilir. Ne kadar sık alışveriş yaparsanız, alacağınız avantajı katlama şansınızı da artırmış olursunuz. Böylelikle keyifli bir etkinlik için indirimden faydalanabilirsiniz.

Etkinlik Biletlerinin Satışları Nasıl Yapılır?

Sihirli Bilet üzerinden bilet satmak ve elinizdeki biletleri kazanca çevirmek de mümkün. Etkinliklerin tarihleri, gerçekleşme zamanlarından çok uzun süre önce açıklanır. Bilet satışı da uzun süre öncesinden başlar. Etkinlik takviminde görüntülediğiniz çeşitli aktiviteler için sayılı katılım hakkı bulunur ve siz gitme şansınızı kaybetmemek için uzun zaman öncesinden alışveriş yapmış olabilirsiniz. Ancak etkinlik günü yaklaştığında bileti satın aldığınız saat ya da gün sizin için uygun olmayabilir. Bu durumda “bilet satışı nasıl yapılır?” sorusunu merak edebilirsiniz. Elinizdeki biletleri satmak oldukça kolaydır. “Konser bileti satmak istiyorum” diyorsanız şu adımları takip ederek kolay birkaç adımla ve gönül rahatlığıyla işleminizi gerçekleştirebilirsiniz:

●      Etkinlik biletlerini satın alırken olduğu gibi satış işlemini yaparken de Sihirli Bilet’e üyeliğinizin olması gerekir. Bileti çoktan satın aldığınız için yalnızca hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

●      Önceki tarihlerde aldığınız tüm tiyatro, festival ya da konser biletleri hesabınızda görüntülenir. Satış işlemini gerçekleştireceğiniz etkinlik biletini seçerek sayfada ilerlemelisiniz.

●      “Bilet satmak istiyorum” diyorsanız önünüze gelen sayfada bileti satacağınız kişinin ve sizin bilgilerinizi girmeniz gerekir.

●      Ardından otomatik olarak oluşturulan satış linkini görüntüleyebilirsiniz. Kolay bir şekilde etkinlik bileti satışını gerçekleştirmek için oluşturulan bu bağlantı linkini satacağınız kişiye iletmelisiniz.

●      Satın alma işlemini gerçekleştirecek olan kişi linke tıklayarak gerekli sayfaya yönlendirilir. Karşısına gelen ekranda gereken bilgileri doldurduktan ve ödeme sayfasında da sorunsuz bir şekilde ilerledikten sonra elinizdeki bileti satma işlemini tamamlamış olursunuz.

Katılamadığınız konser, tiyatro veya festival bilet satışını bu şekilde tamamlamanız mümkün. Bazı durumlarda etkinlik tarihi ertelenebilir. Ertelendiği zamanlarda daha önce satın aldığınız biletler yeni gün ve saatte geçerliliğini korur. Ancak bu yeni etkinlik tarihi sizin için uygun olmayabilir. Bu durumda elinizdeki bileti satarak bir başkasının etkinlikten faydalanmasını sağlayabilirsiniz. Satış yapabilmeniz için daha öncesinden etkinlik biletini satın almış olmanız da gerekmez. Hiç satın almadığınız etkinlik biletini de satabilirsiniz. Bunun için üyelik oluşturduktan sonra etkinlikler bölümüne gelerek gerekli filtreleme işlemlerini yapmanız ve satacağınız etkinliği seçmeniz gerekir. Yan tarafta yer alan satış kısmına geçerek aynı adımlarla satışı gerçekleştirebilirsiniz.

Bilet Satışı Yaparak Elde Edebileceğiniz Avantajlar Nelerdir?

Etkinlik takvimi açıklandıktan sonra “konser biletleri ne kadar?” sorusu zihinlerde dolaşır. Bu nedenle daha avantajlı bir şekilde satın alabileceğiniz yerlere bakabilirsiniz. Sihirli Bilet üzerinden hem avantajlı etkinliklere ulaşabilir hem de bilet satışı yapabilirsiniz. Satışı kolay bir şekilde gerçekleştirerek elinizde kalan ve sizin gitme ihtimalinizin olmadığı bir etkinlik için bir başkasının faydalanmasını sağlayabilirsiniz. Ancak aynı zamanda kazanç elde etmeniz de mümkün. Yaptığınız etkinlik bileti satışlarından belirli ölçülerde kar elde edebilirsiniz. Satışınız artış gösterdikçe elde ettiğiniz kar da artacaktır. Dilerseniz toplu satış yaparak daha büyük kazançlar gerçekleştirebilirsiniz.

Bilet satışından kazandığınız miktarlar hesabınızda görüntülenir. Böylelikle sonradan gerekli kontrollerinizi ya da hesaplamalarınızı yapabilirsiniz. Aynı zamanda etkinlik biletlerini sattıkça başka etkinlikler için de avantajlar kazanırsınız. Bu bazen indirimli alışveriş şansı olsa da, bazı zamanlarda hediye olarak etkinlik bileti elde edebilirsiniz. Devamlı olarak satış yaptığınızda bonus ödüller kazanabilirsiniz. Küçük hediyeler, indirimli etkinlikler ya da piyasa değerine göre çok daha avantajlı biletler elde edebilirsiniz.

Tüm bu avantajlar için yalnızca Sihirli Bilet’e üye olmanız gerekir. Şehriniz için hazırlanan etkinlik takvimini görüntüledikten sonra bilet satın alabilir ya da “konser bileti nasıl satılır?” adımlarını izleyerek çok fazla vakit ayırmadan satış gerçekleştirebilirsiniz. Satışı yaparken dikkat etmeniz gereken durum ise belirli bir limit olmasıdır. Bu sınır etkinliğin türüne göre değişebilir. Belirtilen sınırı aşmadan dilediğiniz etkinlik biletinin satışını gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda etkinlik zamanından önce mutlaka bileti satmış olmanız önemlidir. Etkinlik gününden önce güvenli olarak oluşturulan bağlantıyı bileti satın alacak kişiye iletmeli ve satış işlemlerini tamamlamalısınız.

Etiketler #sihirlibilet,