Sık Sorulan Sorular

Arkadaşlarına etkinlik bileti satarak kazanç elde edebileceğin sihirli uygulama Sihirli Bilet ile ilgili merak ettiğin her şeyi, bu sayfada bulabilirsin!

Sihirli Bilet Hakkında

Kazanmanın en eğlenceli yolu Sihirli Bilet’e hoş geldin! Sihirli Bilet ile sanatseverleri şehrindeki en popüler etkinliklerle buluşturabilir, sen de eğlenerek kazanç elde edebilirsin!

Sihirli Bilet, arkadaşlarına etkinlik bileti satarak kazanç sağlayabileceğin sihirli bir uygulamadır. Bu uygulama ile arkadaşlarını konser, tiyatro, festival gibi etkinliklere göndererek kazanç elde edebilir, aynı zamanda bedava etkinlik biletlerinin ve pek çok bonus ödülün de tadını çıkarabilirsin!

Çok basit!

Önce sihirli uygulamamızı indirip üye oluyorsun. Ardından karşına satışta olan etkinliklerin listesi çıkıyor. Satışını yapmak istediğin etkinliği seçip, etkinliğe gidecek olan arkadaşının bilgilerini giriyorsun. Bunun üzerine arkadaşına güvenli bir satın alma bağlantısı gidiyor. Arkadaşın bu bağlantıyı kullanarak ödemesini yaptığında o biletine kavuşuyor, sen de bu satıştan belli bir kazanç sağlıyorsun. Ne kadar çok satarsan, o kadar çok kazanıyorsun!

Sihirli Bilet kullanıcısı olarak;

·  Oturduğun yerden yalnızca birkaç tıkla etkinlik satışı yaparak kazanç elde edebilir,

·  Etkinliklere avantajlı fiyatlarla bilet alabilir,

·  Etkinlik bileti kazanabilir,

·  En çok bilet satan kullanıcılar arasına girip para ödüllerinden yurt içi tatillerine, yurt dışı festival biletlerine kadar pek çok bonus ödülün keyfini çıkarabilirsin.

Hayır! Sihirli Bilet’e üye olmak için de, bilet satışı yaparak kazanç elde etmeye başlamak için de hiçbir ücret ödemene gerek yok! Kazanmaya başlamak için mobil uygulama ya da web sitesi üzerinden üye olman yeterli!

Üyelik

Web sitesi ya da mobil uygulama üzerinden “Üye Ol” butonuna tıklayarak öncelikle cep telefonu numaranı kaydetmen, ardından gelen şifreyi onay kutucuğuna yazman gerekiyor.

Kullanıcı bilgilerini eksiksiz girip “Üyeliğimi Başlat” dedikten sonra, e-posta adresine gelen aktivasyon linkine tıklaman yeterli. Artık sen de Sihirli Bilet ailesinin bir üyesisin!

Sihirli Bilet'e üye olduktan sonra düzenli bilet satışı yapan, üç ay içinde belirlenen bilet satış rakamlarına ulaşan kişilere Gold Üyelik hakkı verilmektedir. Üç aylık periyod içinde Gold Üye olamayan kullanıcılar ise bir sonraki üç ay için şansını devam ettirebilmektedir.

Gold üyeler, diğer kullanıcılara Sihirli Bilet üyeliği verebilmektedir. Aynı zamanda sisteme kazandırdıkları kullanıcıların bilet satışı gerçekleştirmesi halinde, satışlardan pay alabilmektedir.

Gold üye, kendi daveti ile sisteme kaydettirdiği her yeni üye satıcı için bir defaya mahsus olmak üzere Sihirli Bilet tarafından ödüllendirilir. Aynı zamanda, bu satıcıların yapacağı tüm satışlardan ek bonus kazanır!

Elbette! Kazançlarını aktarmayı tercih ettiğin banka hesap numaranı, “Hesabım” sayfandan yalnızca birkaç tıkla kolayca değiştirebilirsin!

Evet! Dilediğin zaman sisteme kayıtlı telefon numaranı değiştirmeyi talep edebilir, SMS doğrulaması yaptıktan sonra yeni numaranı kaydedebilirsin.

Evet! Sihirli Bilet’e kayıtlı e-posta adresini “Hesabım” sayfandan değiştirebilirsin. Yeni e-posta adresin onaylandıktan sonra, bildirimler ve yeni gelişmelerle ilgili e-postalar, artık güncel adresine gelmeye başlar.

Sihirli Bilet’ten elde ettiğin kazanç tutarlarını, Türkiye’deki tüm bankalardan çekebilirsin. Hangi bankada hesabın varsa, sistemde tanımlaman yeterli!

Nasıl Kazanç Sağlarım?

Sihirli Bilet üyeliğin aktif olduktan sonra, satışta olan etkinliklerin listesini, bu etkinliklerin bilet satış fiyatlarını ve satış gerçekleştikten sonra elde edeceğin kazancı görebilirsin.

 

Bilet satmak için etkinlik detayında bulunan “SAT” butonuna tıklayarak, sistem üzerinden bileti satın almak isteyen kişiye, SMS ya da eposta ile güvenli bir bağlantı gönderebilirsin.

Bileti satın almak isteyen kişi bağlantıya tıklayarak bilgilerini girdikten sonra ödemesini gerçekleştirdiğinde karekod şeklinde dijital biletine sahip olur. Senin bu satıştan elde edeceğin kazanç da anında Sihirli Bilet hesabına geçer!

 

 

Elde edeceğin kazanç, satışını yaptığın etkinliğe ve fiyatına göre değişiklik göstermektedir. Kazanç miktarlarına dair genel bir fikir sahibi olmak için etkinlik sayfalarımıza göz atabilirsin:

Konser

Tiyatro

Festival

Hayır! Herhangi bir etkinlik piyasada hangi fiyata satılıyorsa, Sihirli Bilet’te de aynı fiyattan satışa sunulur.

Sihirli Bilet üyesi satıcılar sattıkları her bilet karşılığında belli bir kazanç hak eder. Bu kazanç, bilet satılıp tahsilatı sistem tarafından onaylandıktan sonra kullanıcının hesabında ‘kazançlarım’ olarak gözükmektedir.

Etkinlik gerçekleştikten sonra 3 iş günü içinde hesabınıza geçer.

İptal olan ya da ertelenen konserlerin hak edişleri ödenmez.

Üye satıcıların hak ettiği kazançlar 15 günde 1 kez olmak üzere, doğacak tüm vergiler kesildikten sonra ödenmektedir.

Sihirli Bilet hesabındaki kazancı banka hesabına aktarmak istediğinde, %1-5* (sorunuz) arasında bir çekme bedeli ya da hizmet bedeli kesintisi uygulanır.

Her üye satıcı belirlenen adet  aralığında bilet sattığında bir adet bileti ücretsiz olarak elde etme hakkına sahip olur. Üye satıcı kazandığı bu hediye biletle etkinliğe katılabilir ya da bileti sistem üzerinden satarak biletin tüm parasını bakiyesine ek kazanç olarak ekletebilir.

Ayrıca her ay, en çok bilet satan üyeler para ödülü ya da ücretsiz konser bileti gibi bonuslar ile ödüllendirilir.

Sihirli Bilet’te felsefemiz basit: Daha çok sat, daha çok kazan!

Sen de daha çok arkadaşını daha fazla kültür – sanat etkinliğiyle buluşturarak, Sihirli Bilet’ten elde edeceğin kazançları artırabilirsin! Düzenli bilet satışı yapıp belirlenen hedeflere ulaşarak Gold Üye olabilir, böylece arkadaşlarını da Sihirli Bilet’e üye yapıp onların yaptığı satışlardan da pay alabilirsin! En çok bilet satan üyeler arasına girip, elde edeceğin bonuslarla kazancını katlayabilirsin!

Bunların dışında, hangi etkinliğin daha çok kazanç getirdiğini, etkinlikler sayfasında “Kazanç” sütunundan görebilirsin.

Hayır. Bilet satışını yapmak istediğin etkinliği seçip “SAT” butonuna tıklaman yeterli. Tabii istersen bilet satışını kendine yapabilir, elde edeceğin kazançla birlikte etkinliğe avantajlı fiyattan katılmış olursun!

Bilet satışını kendine yaparak! Bilet satın alma bağlantısını kendine gönderip bileti satın alabilirsin. Kendine yaptığın bu satıştan sonra elde edeceğin kazancı da ödediğin miktardan düştüğünde, avantajlı fiyatla bilet almış olursun!

Bilet Satın Alma

Biletler tükenmeden daha çok bilet satmak isteyen üye satıcılar, kredi kartları ile sistem üzerinden toplu bilet satın alabilirler. Toplu bilet alım adetleri her etkinlik özelinde değişmektedir. Toplu satın alınan biletler, etkinlik zamanına kadar Sihirli Bilet’teki üye satıcı hesabı üzerinden satılabilmektedir.

Bilet satın alırken yapacağın ödemelerde tüm bankaların kredi kartlarını kullanabilir, dilersen taksitle satın alma da yapabilirsin.